Преоткрий света преди ада. (:
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Мутанти
Вто Юни 14, 2011 4:28 pm by Кандрия Мьорн

» Хора
Нед Юни 12, 2011 7:12 am by Оливия Девънпорт

» Търси се ...
Пет Юни 10, 2011 6:37 pm by Линда Прайс

» Лилавата поляна
Пет Юни 10, 2011 6:36 pm by Линда Прайс

» Другарче за РП. (:
Вто Май 31, 2011 2:22 pm by Ellis

» Каменните води
Вто Май 31, 2011 2:21 pm by Ellis

» Кафене "Ихтенберд"
Вто Май 31, 2011 5:26 am by Линда Прайс

» Ресурси от наши графики
Пон Май 30, 2011 7:02 pm by Персефона Долкинс

» - Yeah the haircut's hot, but this has gotta stop...
Пон Май 30, 2011 12:57 pm by Линда Прайс

Приятели

566566 566 House of Night - един нов свят

Starbucks*

Go down

Starbucks*

Писане by Дейниъл Клийс on Вто Окт 26, 2010 8:00 am

Дейниъл Клийс
Администратор; Вампир
Администратор; Вампир

Брой мнения : 93

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Starbucks*

Писане by Джейс Пейн on Нед Ное 07, 2010 3:27 pm

И въпреки моите угризения Хелена се съгласи.
Тръгнахме към старбъкса и, както обикновенно, беше препълнено.
- Изчакай тук. Аз ще вляза. Какво кафе да ти взема? - попитах я.
- Не, не ми взимай нищо, няма нужда.
- Аз откази не приемам. - и бързо влязох в кафенето, преди да е успяла да каже и дума.
Чаках на опашка 10 минути. Но какво да и взема?
- Може ли да изчакате за момент? - попитах касиера.
- Да разбира се. - отвърна ми.
Излязох навън да видя дали още е там. Да там беше и ме чакаше.
- Какво кафе обичаш?
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Брой мнения : 154

Писане by Хелена Клаус on Нед Ное 07, 2010 3:44 pm

- Студено лате с ягоди. - Ела отговори просто и вместо да чака отвън, влезе в кафенето с Логан. Хвана ръката му и извади от джоба си двайсетачка. Набута я в ръката на момчето и седна на една маса, където нямаше много хора. Мина покрай няколко момчета грациозно и те я огледаха, но на нея не и пукаше. Звукът от токчетата отекваше в кафенето и когато тя седна, сякаш там стана с една идея по-тихо.
Кръстоса крака и зачака Логан да се появи с горещо кафе и моето лате.
- Благодаря. - каза Хел студено и отпи от освежаващата напитка. - Е, можеш ли да налучкаш какво съм всъщност?
Хелена Клаус
Вампир
Вампир

Брой мнения : 58

Писане by Джейс Пейн on Нед Ное 07, 2010 6:56 pm

Докато отпивах първата глътка от уникалното карамелено фрапучино, кое беше с сто тона сметана, тя ме попита дали мога да налучкам какво е.
- Аз няма да налучкам, аз ще кажа истината. - Не нямаше да я кажа. Щяха да ни помислят за луди. Но щях да я напиша. Извадих тефтера ми който беше останал в джоба на якето ми и помолих касиера за една химикалка. Взех лисчето и написах 'вамп.' и и го подадох..
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Писане by Хелена Клаус on Нед Ное 07, 2010 7:05 pm

"Вамп."
Просто кимна и Ела взе писалката от ръцете му.
"Вамп. на 580 години". - Написа го и върна листчето на Логан. След това обаче и писна да си подават бележчици като първокласници и заговори тихо:
- А ти си...? - тя се зачуди и подуши миризмата. Не бе върколак, защото ако беше досега да го бе разкъсала. Не беше и елф. Ела знаеше как миришат елфите, и по-точно как мирише един точно определен елф. Не искаше да мисли за това. Но след малко размисъл и щукна нещо:
- Маг. Ти си маг. - беше сигурна. Хел отново отпи от ягодовото лате и зачака Логан да отговори.
Хелена Клаус
Вампир
Вампир

Писане by Джейс Пейн on Нед Ное 07, 2010 7:16 pm

- Предпочитам магьосник. Нека се уважаваме. - 3 секунди след като изрекох това и двамата избухнахме в смях. - 580 години?? Уоу.. - Разкажи ми какво е било поколението преди 580 години?. - Вече съжалявам, че изрекох това. Изгледа ме не особено приятно, явно не обичаше да говори за първия си живот.. - Аа просто забрави предишния въпрос.. - От 'притеснение' бях изпил кафето си на един дъх, а тя едва започваше нейното..
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Писане by Хелена Клаус on Нед Ное 07, 2010 7:30 pm

- Разкажи ми какво е било поколението преди 580 години. - попита Логан
Хелена се очуди много. Логан върна думите си назад, но тези на Хелена се изплъзнаха от устата й и тя започна да разказва:
- Всички бяха толкова надути. - Ела направи гримаса и продължи. - За да бъдеш част от обществото трябваше или да си млада изискана дама с много пари и образование в някоя академия за "млади дами" или да си на 15 и вече оженен. Две години бях в такава академия. Бях дъщеря на граф, но никога не ги харесвах - нито майка ми, нито баща ми. Тогава всичко беше за пари - жениш се заради парите, убиваш заради парите, забременяваш заради парите. Парите и властта. Те вървят ръка за ръка. Ако с омъжиш за някой аристократ изведнъж ставаш важна, изискана и приятна дама. Ако пък решиш да излъжеш или да преметнеш системата... горят те на клада. Знаеш ли, баща ми толкова много ме обичаше, че искаше да ме жени на 16. Аз отказах и избягах от академията. След това разбрах, че имам полусестра. - Хел завърши разказа си и погледна изражението на Логан.
Хелена Клаус
Вампир
Вампир

Писане by Джейс Пейн on Нед Ное 07, 2010 7:38 pm

Гледах учудено. Пари, пари, пари.. Мразех тези хартийки които ти носят щастие. Не ми трябваха, аз можех да махна с пръчката и да имам щастие. Не тук жестоко се лъжех. Не можех всичко да направя с пръчката.. Парите бяха важни, но ги ненавиждам. И сега какво ли не правят хората за пари.
Изражението ми казваше ' Разбирам те ', но уви. Не разбирах какво е чуствала по това време. Да се жени на 16?! Тези са били откачени.
- Не че сега е по различно - само това ми излезе от устата.
- Какво имаш предвид? - отвърна ми вампирката.
- Еми и сега се женят на по 15-16.. И сега най важни са тези хартийки, които могат да ти донесат щастие...
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Писане by Хелена Клаус on Нед Ное 07, 2010 7:59 pm

- Но сега хората не са надути. Няма нужда да си аристократ, за да бъдеш някой. Нямаше нужда да спазваш традиции и обичаи. Не е нужно да спазваш определени правила, за да бъдеш част от обществото. - Хелена обори всички негови твърдения. - Хората умираха тогава и на никого не му пукаше от хорската неволя. И умираха от болести, лекарства за чиито сега има и в супермаркетите. Баба ми умря от проста инфекция. Животът беше тежък и се радвам, че се превърнах в това, защото се оттърсих от всички проблеми и нужди на човечеството.
Усети как ръката и трепери от яд. Ненужни спомени излязоха от техните дупки и запълниха съзнанието и с болка и омраза. Затвори очи за секунди и всико беше изчезнало. Беше страхотно как просто изключваше и се превръщаше в чудовище.
Усмихна се на Логан и изчака да види как ще реагира.
Хелена Клаус
Вампир
Вампир

Писане by Джейс Пейн on Пон Ное 08, 2010 12:27 pm

Не казах нищо. Нямах и намерение. Исках просто да прескочим темата.
- Явно имаме различни мнения. Както и да е.. Изпи ли си кафето? Да отидем някъде другаде.. - Седалищните мускули ме заболязаха от седене. Исках да се разходя някъде..
Не ми се стоеше тук. - Чувала ли си за тесния лабиринт? Искам само да го видя, не да влизам.. А ти ако искаш другаде само кажи..
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Писане by Хелена Клаус on Вто Ное 09, 2010 6:45 am

Тесен лабиринт... Хел си помисли колко ли изгубени хора можеше да има там. Вените и прогоряха от жажда. Трябваше да си намери малко кръв от някъде и то бързо. Май във къщи имаше няколко торбички. Мускулите и се свиха и гърлото и гореше. Отдавна не бе изпитвала такава жажда.
- Съжелявам много, но трябва да си ходя. Гладна съм. - каза тя докато ставаше от стола си. Нядяваше се дая разбере. Беше готино хлапе.
Хелена Клаус
Вампир
Вампир

Писане by Джейс Пейн on Вто Ное 16, 2010 6:22 pm

След като се натъпках със сладолед ми се допи айс кафе.
Затова дойдох в старбъкс. Отново.
По пътя се блъснах в едно момиче.
- Извинявай. - казах веднага, и и помогнах да си вдигне чантана.
- Доста съм непохватен. Към старбъкс ли отиваш?
Джейс Пейн
Вампир
Вампир

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото

Права за този форум: