Преоткрий света преди ада. (:
Вход

Забравих си паролата!

Similar topics
    Latest topics
    » Мутанти
    Вто Юни 14, 2011 4:28 pm by Кандрия Мьорн

» Хора
    Нед Юни 12, 2011 7:12 am by Оливия Девънпорт

» Търси се ...
    Пет Юни 10, 2011 6:37 pm by Линда Прайс

» Лилавата поляна
    Пет Юни 10, 2011 6:36 pm by Линда Прайс

» Другарче за РП. (:
    Вто Май 31, 2011 2:22 pm by Ellis

» Каменните води
    Вто Май 31, 2011 2:21 pm by Ellis

» Кафене "Ихтенберд"
    Вто Май 31, 2011 5:26 am by Линда Прайс

» Ресурси от наши графики
    Пон Май 30, 2011 7:02 pm by Персефона Долкинс

» - Yeah the haircut's hot, but this has gotta stop...
    Пон Май 30, 2011 12:57 pm by Линда Прайс

Приятели

566566 566 House of Night - един нов свят

Стълбите към небесата

Go down

Стълбите към небесата

Писане by Персефона Долкинс on Съб Окт 30, 2010 5:57 pm

Персефона Долкинс
    Администратор; Демон
    Администратор; Демон

Брой мнения : 303

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова on Сря Ное 17, 2010 6:00 pm

Изкачих се бавно по посипаните с пясък стълби. От тук беше пътя към къщата на леля, а и може да се каже, че това беше нашето място с Ели, винаги се срещахме тук и после се шлаехме по плажа.
    Седнах на най-горната стълба и отворих дневника си, а след това започнах да пиша с равни, ръкописни букви. На български, разбира се.
    "Драги ми Смехурко, чиста съм от вече година и половина. Всъщност днес стана точно 1 година и 6 месеца, знам че не е много, но имайки предвид състоянието, в което ме намери леля, година и половина е чисто постижение.
    Чудя се какво ли прави мама? Вероятно алкохола вече я беше погубил, но дори да знам, че беше най-добре да се махна от нея, тя просто ми липсва...всъщност ми липсва онази жена, която бе преди татко да почине. Усмихната, ведра и слънчева, а не тази, в която се превърна.
    Не искам отново да изпадам в меланхолия, нали ти обещах?! Весела, забавна, искренна, слънчева, позитивна. Ще бъда такава каквато бях някога."

Спярх да пиша.
    Чух зад гърба си стъпки и побързах да затворя дневника пъкайки химикала между страничките, а след това и го закопчах. Едва ли Ели щеше да разчете написаното, но все пак...
    Ели...Името й отново ми напомни на мама, нали носеха едно и също.
    Разклатих глава и се изправих изтупвайки късите си панталонки от пясъка полепнал по тях, а след това се обърнах с лице към пътечката от където трябваше да дойде Елена. Сложих ръка на челото си като козерка и замижах заради слънцето, а когато фокусирах силуета на подскачащата ми приятелка нямаше начин да не се усмихна.
    - Хей! - изписках тихичко и я прегърнах. - Как си?

Александра Ангелова
    Магьосник
    Магьосник

Брой мнения : 17

Вижте профила на потребителя http://los-angeles.forumotion.com/forum.htm

Писане by Елена Гилбърт on Сря Ное 17, 2010 6:09 pm

С Алекс бяхме се оговорили да се чакаме на сълбите.Това беше нашето място.Колко много тайни бяха чували тези стълби...
    Вървях и си тананиках някаква песен.Отдалеч забелязах Алекс.Усмихнах се широко и като стигнах до нея я гушнах.
    -Хей.Добре съм , ти как си?-попитах и я погледнах.
    Дневника й стоеше затворен на стълбите.Винаги пишеше в тази тетрадка ,а аз бях другият й дневник.Знаех тайните й и тя моите.
    И двете бяхме преминали през много тежки периоди и може би това направи приятелството ни още по силно.
    -Много ли закъснях?-засмях се леко, да закъснявам си беше нещо като запазена марка за мен.
    Елена Гилбърт
    Човек
    Човек

Брой мнения : 25

Писане by Александра Ангелова on Сря Ное 17, 2010 6:16 pm

- Колкото обикновенно. - засмях се. - Спокойно, закъсня точно толкова колкото да пиша в дневника си. - тя врътна леко очи, а аз се засмях отново.
    - И да, добре съм. Даже много. - ухилих се.
    Имаше огромна причина за да съм толкова радостна. От няколко дни насам с Ели обсъждаме тя да се нанесе у нас, а аз най-накрая бях изкопчила положителен отговор от леля си и сега оставаше само да се нанесе при мен.
    - Познай какво получихме днес? - подканих я, а тя нямаше и секунда време за да се замисли. - Леля е съгласна да се нанесеш! - изпищях и подскочих на сантиметри от земята.
    Имайки предвид колко "лесен" характер беше Сузана, с цялата си ексцентричност, наистина беше трудно да я накарам да направи тази крачка и да поеме отговорност не само за мен, а и за Елена, като я вземе вкъщи.
    И все пак се съгласи, за което я обичах още повече.
    Александра Ангелова
    Магьосник
    Магьосник

Писане by Елена Гилбърт on Сря Ное 17, 2010 6:36 pm

- Познай какво получихме днес? -нямах време да помисля ,защото тя не се сдържа и ми каза.-Леля е съгласна да се нанесеш!
    Зарадвах се много.
    -Супер!-вече щяхме да сме като сестри.И преди бяхме неразделни ,а след като се преместя у тях щяхме да сме като сянка на другата.
    -Кога ще местим багажа?-засмях се.
    Нещата вече бяха почети готови ,защото имах да избора.Да отида с моята леля в друг град ,защото не можех да живея сама или да остана в Алекс.
    И двете никак не харесвахме първия вариант ,защото леля искаше да ме отведе много далеч от тук.
    Елена Гилбърт
    Човек
    Човек

Писане by Александра Ангелова on Сря Ное 17, 2010 6:40 pm

- Ъъъ, ами веднага! - отговорих й сякаш беше очевидно.
    Наведох се да вдигна дневника си от земята и почистих кожената обвивка от пясъка, полепнал по нея, а след това го сгънах на две и прибрах в задния си джоб. Май скоро трябваше да си купя нов, този приличаше на мекица от цялото това мачкане и тикане по джобове, където принципно беше невъзможно да го побера.
    - Ако искаш ще отидем до вкъщи да вземем колата ми и тръгваме за багажа, лелчето сега е на пазар, защото довечера щяла да прави лазаня, пък няла продукти. - извъртях безинтересно очи. - Един вид къщата е на наше разположение.
    Александра Ангелова
    Магьосник
    Магьосник

Писане by Елена Гилбърт on Сря Ное 17, 2010 6:47 pm

-Хайде!-казах и се ухилих.
    -Хубаво ще си живеем.-започнах да се смея и добавих.-Няма да ядосвам леля ти , обещава.-продължавах да се смея.
    -Ако не се беше съгласила ,сега щях да се нанасям в къщата на леля ,на километри от тук и един никой нямаше да знае кога ще се видим пак.-направих тъжна физиономия.
    -Е хайде без драми, нали всичко се нареди в наша полза.
    Тръгнахме към къщи а табелата ''Продава се'' беше махната.Къщата беше продадена.
    Очите ми се напълниха със сълзи докато влизах да взема куфарите с нещата ми ,които бяха подряни до входната врата.
    Елена Гилбърт
    Човек
    Човек

Писане by Александра Ангелова on Сря Ное 17, 2010 6:54 pm

Когато видях нещата на Ели пред входната врата стиснах ядно зъби. Окей, къщата била продадено, на какъв идиот трябва да си за да изхвърлиш вещите на някой просто ей така?!
    - Леле, колко прости хора има. - измърморих и продължих към вратата, но Ели се беше спряла до портичката.
    Очите й бяха пълни със сълзи. Върнах се до нея и я гурнах.
    - Спокойно, миличка. - измърморих. - Всичко ще бъде наред, аз съм тук. - добавих.
    Можех да си представя какво й е да гледа как някой друг ще живее в къщата, където до скоро е била с родителите си. Същото изпитах когато трябваше да си тръгна от България, макар да знаех, че е за мое добро.
    - Хайде, спокойно, помисли си за това как ще живеем заедно и как целия втори етаж ще е на наше разположение...
    Александра Ангелова
    Магьосник
    Магьосник

Писане by Елена Гилбърт on Сря Ное 17, 2010 7:20 pm

Опитах се да се усмихна, но не беше много сполучливо.
    -Да.-казах и изтрих лицето си.
    -Просто тази къща ми носи много спомени...-опитах се да не се разцивря ... отново.
    Взех два куфара ,а тя другите два и казах.
    -Хайде да се махаме.-за последно погледнах къщата ,която до вчера наричах ''мой дом''.Сега беше просто поредната къща на тази улица.
    Елена Гилбърт
    Човек
    Човек

Писане by Александра Ангелова on Пет Ное 19, 2010 4:58 am

Исках да мога да я разведря по някакъв начин, но май в момента такъв не съществуваше. Не я винях, че плаче или, че се чувства гадно, все пак напускаше дома, в който е прекарала най-хубавите си години с родителите си, а сега и тях ги нямаш, колкото до семейната къща, тя беше продадена на абсолютно непознати.
    Прехвърлих единия куфар в другата си ръка и с доста зор задъжах и двата, а след това прегърнах Елена през раменете и я погалих успокояващо по гърба.
    - Всичко ще е наред. - прошепнах й и й отправих една усмивка.
    Скоро пристигнахме пред къщата на леля Сузана и беше тихо, явно още не се беше върнала от паза.

п.п. пиши направо в къщата ;)
    Александра Ангелова
    Магьосник
    Магьосник

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото