Преоткрий света преди ада. (:

Join the forum, it's quick and easy

Преоткрий света преди ада. (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Мутанти
Стълбите към небесата EmptyВто Юни 14, 2011 4:28 pm by Кандрия Мьорн

» Хора
Стълбите към небесата EmptyНед Юни 12, 2011 7:12 am by Оливия Девънпорт

» Търси се ...
Стълбите към небесата EmptyПет Юни 10, 2011 6:37 pm by Линда Прайс

» Лилавата поляна
Стълбите към небесата EmptyПет Юни 10, 2011 6:36 pm by Линда Прайс

» Другарче за РП. (:
Стълбите към небесата EmptyВто Май 31, 2011 2:22 pm by Ellis

» Каменните води
Стълбите към небесата EmptyВто Май 31, 2011 2:21 pm by Ellis

» Кафене "Ихтенберд"
Стълбите към небесата EmptyВто Май 31, 2011 5:26 am by Линда Прайс

» Ресурси от наши графики
Стълбите към небесата EmptyПон Май 30, 2011 7:02 pm by Персефона Долкинс

» - Yeah the haircut's hot, but this has gotta stop...
Стълбите към небесата EmptyПон Май 30, 2011 12:57 pm by Линда Прайс

Приятели

566566 566 House of Night - един нов свят
Стълбите към небесата 2526690s Стълбите към небесата 1rrbja Стълбите към небесата Banner11 Стълбите към небесата 2973449E Стълбите към небесата 11bmbyv Стълбите към небесата 3033468j Стълбите към небесата 3377643V Стълбите към небесата Fewsfm

Стълбите към небесата

3 posters

Go down

Стълбите към небесата Empty Стълбите към небесата

Писане by Персефона Долкинс Съб Окт 30, 2010 5:57 pm

Стълбите към небесата Keepers_Of_The_Invisible_Gates_by_Alexandru1988
Персефона Долкинс
Персефона Долкинс
Администратор; Демон
Администратор; Демон

Брой мнения : 303
Join date : 24.10.2010
Age : 26

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова Сря Ное 17, 2010 6:00 pm

Изкачих се бавно по посипаните с пясък стълби. От тук беше пътя към къщата на леля, а и може да се каже, че това беше нашето място с Ели, винаги се срещахме тук и после се шлаехме по плажа.
Седнах на най-горната стълба и отворих дневника си, а след това започнах да пиша с равни, ръкописни букви. На български, разбира се.
"Драги ми Смехурко, чиста съм от вече година и половина. Всъщност днес стана точно 1 година и 6 месеца, знам че не е много, но имайки предвид състоянието, в което ме намери леля, година и половина е чисто постижение.
Чудя се какво ли прави мама? Вероятно алкохола вече я беше погубил, но дори да знам, че беше най-добре да се махна от нея, тя просто ми липсва...всъщност ми липсва онази жена, която бе преди татко да почине. Усмихната, ведра и слънчева, а не тази, в която се превърна.
Не искам отново да изпадам в меланхолия, нали ти обещах?! Весела, забавна, искренна, слънчева, позитивна. Ще бъда такава каквато бях някога."

Спярх да пиша.
Чух зад гърба си стъпки и побързах да затворя дневника пъкайки химикала между страничките, а след това и го закопчах. Едва ли Ели щеше да разчете написаното, но все пак...
Ели...Името й отново ми напомни на мама, нали носеха едно и също.
Разклатих глава и се изправих изтупвайки късите си панталонки от пясъка полепнал по тях, а след това се обърнах с лице към пътечката от където трябваше да дойде Елена. Сложих ръка на челото си като козерка и замижах заради слънцето, а когато фокусирах силуета на подскачащата ми приятелка нямаше начин да не се усмихна.
- Хей! - изписках тихичко и я прегърнах. - Как си?

Александра Ангелова
Александра Ангелова
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 17
Join date : 17.11.2010

http://los-angeles.canada-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Елена Гилбърт Сря Ное 17, 2010 6:09 pm

С Алекс бяхме се оговорили да се чакаме на сълбите.Това беше нашето място.Колко много тайни бяха чували тези стълби...
Вървях и си тананиках някаква песен.Отдалеч забелязах Алекс.Усмихнах се широко и като стигнах до нея я гушнах.
-Хей.Добре съм , ти как си?-попитах и я погледнах.
Дневника й стоеше затворен на стълбите.Винаги пишеше в тази тетрадка ,а аз бях другият й дневник.Знаех тайните й и тя моите.
И двете бяхме преминали през много тежки периоди и може би това направи приятелството ни още по силно.
-Много ли закъснях?-засмях се леко, да закъснявам си беше нещо като запазена марка за мен.
Елена Гилбърт
Елена Гилбърт
Човек
Човек

Брой мнения : 25
Join date : 01.11.2010

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова Сря Ное 17, 2010 6:16 pm

- Колкото обикновенно. - засмях се. - Спокойно, закъсня точно толкова колкото да пиша в дневника си. - тя врътна леко очи, а аз се засмях отново.
- И да, добре съм. Даже много. - ухилих се.
Имаше огромна причина за да съм толкова радостна. От няколко дни насам с Ели обсъждаме тя да се нанесе у нас, а аз най-накрая бях изкопчила положителен отговор от леля си и сега оставаше само да се нанесе при мен.
- Познай какво получихме днес? - подканих я, а тя нямаше и секунда време за да се замисли. - Леля е съгласна да се нанесеш! - изпищях и подскочих на сантиметри от земята.
Имайки предвид колко "лесен" характер беше Сузана, с цялата си ексцентричност, наистина беше трудно да я накарам да направи тази крачка и да поеме отговорност не само за мен, а и за Елена, като я вземе вкъщи.
И все пак се съгласи, за което я обичах още повече.
Александра Ангелова
Александра Ангелова
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 17
Join date : 17.11.2010

http://los-angeles.canada-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Елена Гилбърт Сря Ное 17, 2010 6:36 pm

- Познай какво получихме днес? -нямах време да помисля ,защото тя не се сдържа и ми каза.-Леля е съгласна да се нанесеш!
Зарадвах се много.
-Супер!-вече щяхме да сме като сестри.И преди бяхме неразделни ,а след като се преместя у тях щяхме да сме като сянка на другата.
-Кога ще местим багажа?-засмях се.
Нещата вече бяха почети готови ,защото имах да избора.Да отида с моята леля в друг град ,защото не можех да живея сама или да остана в Алекс.
И двете никак не харесвахме първия вариант ,защото леля искаше да ме отведе много далеч от тук.
Елена Гилбърт
Елена Гилбърт
Човек
Човек

Брой мнения : 25
Join date : 01.11.2010

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова Сря Ное 17, 2010 6:40 pm

- Ъъъ, ами веднага! - отговорих й сякаш беше очевидно.
Наведох се да вдигна дневника си от земята и почистих кожената обвивка от пясъка, полепнал по нея, а след това го сгънах на две и прибрах в задния си джоб. Май скоро трябваше да си купя нов, този приличаше на мекица от цялото това мачкане и тикане по джобове, където принципно беше невъзможно да го побера.
- Ако искаш ще отидем до вкъщи да вземем колата ми и тръгваме за багажа, лелчето сега е на пазар, защото довечера щяла да прави лазаня, пък няла продукти. - извъртях безинтересно очи. - Един вид къщата е на наше разположение.
Александра Ангелова
Александра Ангелова
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 17
Join date : 17.11.2010

http://los-angeles.canada-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Елена Гилбърт Сря Ное 17, 2010 6:47 pm

-Хайде!-казах и се ухилих.
-Хубаво ще си живеем.-започнах да се смея и добавих.-Няма да ядосвам леля ти , обещава.-продължавах да се смея.
-Ако не се беше съгласила ,сега щях да се нанасям в къщата на леля ,на километри от тук и един никой нямаше да знае кога ще се видим пак.-направих тъжна физиономия.
-Е хайде без драми, нали всичко се нареди в наша полза.
Тръгнахме към къщи а табелата ''Продава се'' беше махната.Къщата беше продадена.
Очите ми се напълниха със сълзи докато влизах да взема куфарите с нещата ми ,които бяха подряни до входната врата.
Елена Гилбърт
Елена Гилбърт
Човек
Човек

Брой мнения : 25
Join date : 01.11.2010

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова Сря Ное 17, 2010 6:54 pm

Когато видях нещата на Ели пред входната врата стиснах ядно зъби. Окей, къщата била продадено, на какъв идиот трябва да си за да изхвърлиш вещите на някой просто ей така?!
- Леле, колко прости хора има. - измърморих и продължих към вратата, но Ели се беше спряла до портичката.
Очите й бяха пълни със сълзи. Върнах се до нея и я гурнах.
- Спокойно, миличка. - измърморих. - Всичко ще бъде наред, аз съм тук. - добавих.
Можех да си представя какво й е да гледа как някой друг ще живее в къщата, където до скоро е била с родителите си. Същото изпитах когато трябваше да си тръгна от България, макар да знаех, че е за мое добро.
- Хайде, спокойно, помисли си за това как ще живеем заедно и как целия втори етаж ще е на наше разположение...
Александра Ангелова
Александра Ангелова
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 17
Join date : 17.11.2010

http://los-angeles.canada-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Елена Гилбърт Сря Ное 17, 2010 7:20 pm

Опитах се да се усмихна, но не беше много сполучливо.
-Да.-казах и изтрих лицето си.
-Просто тази къща ми носи много спомени...-опитах се да не се разцивря ... отново.
Взех два куфара ,а тя другите два и казах.
-Хайде да се махаме.-за последно погледнах къщата ,която до вчера наричах ''мой дом''.Сега беше просто поредната къща на тази улица.
Елена Гилбърт
Елена Гилбърт
Човек
Човек

Брой мнения : 25
Join date : 01.11.2010

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Александра Ангелова Пет Ное 19, 2010 4:58 am

Исках да мога да я разведря по някакъв начин, но май в момента такъв не съществуваше. Не я винях, че плаче или, че се чувства гадно, все пак напускаше дома, в който е прекарала най-хубавите си години с родителите си, а сега и тях ги нямаш, колкото до семейната къща, тя беше продадена на абсолютно непознати.
Прехвърлих единия куфар в другата си ръка и с доста зор задъжах и двата, а след това прегърнах Елена през раменете и я погалих успокояващо по гърба.
- Всичко ще е наред. - прошепнах й и й отправих една усмивка.
Скоро пристигнахме пред къщата на леля Сузана и беше тихо, явно още не се беше върнала от паза.

п.п. пиши направо в къщата ;)
Александра Ангелова
Александра Ангелова
Магьосник
Магьосник

Брой мнения : 17
Join date : 17.11.2010

http://los-angeles.canada-forum.net/forum.htm

Върнете се в началото Go down

Стълбите към небесата Empty Re: Стълбите към небесата

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите